Τετάρτη 23 Μαΐου 2012

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΕΟΥΔΑ 2012

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΛΑΥΚΟΣ

Στις 19 και 20 Μαΐου έλαβε χώρα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα υ/β σκοποβολής  για το 2012 υπό την αιγίδα της ΕΟΥΔΑ.
Δεκαπέντε αθλητές από 6 ομίλους έδωσαν το παρόν σε αυτό το Πρωτάθλημα στο οποίο κυριάρχησαν οι ανατροπές.
Η ψυχραιμία και η εμπειρία έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην ανάδειξη του τελικού νικητή καθώς και τις δύο μέρες υπήρξαν βολές που δεν αντικατόπτριζαν τις πραγματικές ικανότητες αρκετών αθλητών.
Την πρώτη ημέρα στην κορυφή της βαθμολογίας βρέθηκαν οι Σταμούλης Ντίνος, Μπίνης Στάθης και Βούρτσης Αντώνης, ενώ στη δεύτερη μέρα επικράτησαν οι Παρδάλης Ηλίας, Αρβανίτης Σάκης και Σταμούλης Ντίνος.

Το σύνολο των βολών ανέδειξε Πρωταθλητή 2012 το Ντίνο Σταμούλη, ενώ τη 2η και 3η θέση κατέλαβαν οι Βούρτσης Αντώνης και Παρδάλης Ηλίας αντίστοιχα.

Στο συλλογικό ο νικητής σύλλογος ήταν ο Ν.Ο. Τριχωνίδας. Στη δεύτερη θέση βράθηκε ο ΣΦΥΔΒ Ιάσων και στην Τρίτη ο Ν.Ο.Κ. Αλιώτις.

DEEP BLUE SEA NEWS

·        Τον πρόεδρο του αθλητικού οργανισμού δήμου Φυλής κ. Κώστα Σκαματζούρα για την εκ νέου παραχώρηση του κολυμβητηρίου.
·        Το ΝΟΚ Αλιώτις για την παραχώρηση του ψηφιακού χρονόμετρου.
·        Τους Αργουδέλη Αλέξανδρο, Σωτηρόπουλο Στράτο, Παπασυμεών Θαλασσινό, Κωλέττη Ανδρέα, Πανδή Κρίστιαν, Γραμμόζη Νίκο, Γκόκα Δημήτρη, Κλειτσίκα Τάσο, Γιαννάτο Γιώργο, Πλαστουργό Μπάμπη, Μπέλλο Απόστολο, Κουτιβή Παύλο, Πάνου Ανδριανή, Τριανταφύλλου Κατερίνα για την πολύτιμη βοήθειά τους στη διοργάνωση του αγώνα.
·        Και φυσικά όλους τους συμμετέχοντες που τίμησαν το θεσμό και το σύλλογο με την παρουσία τους.